YENİ NESİL TANITIM VE BİLGİ EKRANLARI

Digital Signage Çağı
 

MedyaMod'un Digital Signage konusundaki uzmanlığı, uçtan uca çözüm sunmanın ve yetkin bir teknik destek sağlamanın ötesinde içerik yönetimi, hatta içeriğin tasarlanması ve oluşturulması konularını da kapsıyor. İhtiyacın belirlenmesi, sistemin tasarlanarak çözümün kurgulanması, gerekli donanım üretiminin yapılması ve kurulumun gerçekleştirilmesinin ardından MedyaMod, işletmenin sağladığı bilgiler doğrultusunda; içeriğin tasarlanması, oluşturulması ve yönetilmesini sağlıyor.

Sunucu üzerinden Tüm Ekranlara Erişim
Merkezi Yönetimle İçeriğin yönetimi elinizin altında
Hızlı Güvenilir Sonuç Odaklı
Kendinize özel Tema Seçenekleri

Digital Signage Nedir?

Digital signage, reklamlarınızı ve mesajlarınızı dijital ortamda hedef kitlenize kaliteli bir yayın ve zengin görsel içerikle duyurabileceğiniz; bir ağ aracılığıyla dağıtılan ve uzaktan yönetilebilen kullanımı kolay olan bir sistemdir. Kurumlara, hizmetlere ve ürünlere özel yayın akışları hazırlayabilen bir sistem olan Dijital Bilgi Ekranları reklam-tanıtımdan kurumsal iletişime kadar birçok farklı alan ve sektörde kullanılabilir.

Dünya çapında yapılan araştırmalar digital signage sisteminin doğru yerlerde doğru zamanlarda kullanılması halinde en etkili medya, iletişim ve eğitim aracı olduğunu ispatlamıştır.
Digital Signage Nedir?

Neden Digital Signage?

Dijital Tabelalar hareketli görüntü ve yazılarla karar verme aşamasındaki müşterileri daha hızlı etkileyebilir, ürününüzün tanıtımını etkili bir şekilde yapabilir, satışını hızlandırabilir.

Dijital Bilgi Ekranları ile bir ürün veya hizmete ait bilgilendirmeyi daha hızlı, etkili ve çekici bir şekilde yaparak müşterilere doğru yerde ve doğru zamanda ulaşabilirsiniz. Genelde reklam amaçlı olarak kullanılan dijital signage sistemleri kamusal alanlarda toplumu bilgilendirmek amaçlı kullanılabilir.

İnsanların yoğun olarak bulundukları alanlarda, satın alma noktalarında kullanılan dijital signage sistemlerinde gösterilen konu, sade bir yazı ve fotoğraftan sesli/sessiz videoya, 3 boyutlu animasyonlara kadar farklılık gösterebilir.

Neden Digital Signage?

Nerede Digital Signage?

Belediyeler

Vatandaşa ve çalışanlara duyuruları ve genel bilgileri hızlı bir şekilde iletmek amacıyla kullanılmaktadır. Dijital Totemler ve Dokunmatik Bilgi Ekranları Belediyeler tarafından sıklıkla tercih edilen Digital Signage sistemleridir.

Dijital Bilgi Ekranları - Belediyeler

Sağlık Kurumları

Hastalara, sağlık personeline anında duyurular, genel sağlık bilgileri vermek amaçlı kullanılmaktadır.

Dijital Tanıtım Ekranları - Perakende Sektörü

Perakende Sektörü

  • Süpermarketler
  • Elektronik Marketler
  • Tekstil Ürünleri Satan Mağazalar
  • Otomotiv Showroomları
  • Kozmetik Ürünleri Satan Mağazalar

Reyonlarda hedef kitleye yönelik; mağaza girişlerinde ve mağaza içinde müşteri ve personele yönelik duyurular için akıllı, hızlı ve etkin çözümler digital signage ile mümkün. Mağaza vitrinlerinde ve dış cephelerinde de kullanılabilmektedir.

Dijital Signage Multi Screen- Çoklu Ekran

Eğitim Kurumları

Öğrenciler, eğitimciler, veliler ve idari personeli bilgilendirmek amaçlı, kuruma özel ekranlardan yayın yapılmaktadır.

Eğlence Sektörü

  • Cafe-Restaurant-Bar-Pastahane
  • Sinema-Konser-Tiyatro Salonları

Geniş kitlelere hitap edilebilen bir sektör olan eğlence sektöründe, bilgilendirme, tanıtım, promosyon duyuruları, etkinlikler vb. birçok duyuruda kullanılmaktadır.

Dijital Sinema Bilgi Ekranları

 

Gayrimenkul&Emlak&İnşaat Sektörü

Satış ofisleri arasında koordinasyonu sağlamak, personele ve müşterilere yönelik duyuru, tanıtım ve imkanları bildirmek amaçlı kullanılmaktadır.

Benzin İstasyonları

Kısa zamanda hareketli ve sesli animasyon/videolarla hedef kitleyi yakalayıp, kampanya vb. haberdar olmalarını sağlamak için kullanılır.

Oteller

Hedef kitle ve personele yönelik duyuru, ilan, kampanya vb. duyurmak için kullanılmaktadır.

Lojistik

Şubelerarası iletişim, personele yönelik duyurular, personele ve lojistik sektörüne yönelik eğitimler için kullanılmaktadır.

Vakıf & Dernekler

Personele ve üyelere yönelik genel duyurular, bilgilendirici duyurular, ilanlar vb. için kullanılmaktadır.

Ulaşım

  • Havaalanları - Otobüs - Tren Garları
  • Limanlar
  • Uçak- Otobüs - Gemi - Taksi iç mekanları

Personele yönelik duyurlar, müşterilere yönelik seyahat tanıtımları, kampanyalar, hareket saatleri, sefer planları vb. için kullanılmaktadır.

Digital Signage - Ulaşım

 

Bankalar ve Finans Kurumları

Şubelerde, genel merkezlerde, müşteri ve persoele yönelik hertürlü bilgi, duyuru, ilanın yayınlanması için kullanılmaktadır.

Spor Merkezleri

Personele bilgi amaçlı, müşteriye yönelik kampanya, promosyon vb. duyurular için kullanılmaktadır. Anında etkileşim için önemlidir. Örneğin; spor merkezine kayıt olan 50. kişi için 1 ay bedava üyelik verilmesi gibi.

Spor Merkezleri Tanıtım ve Bilgi Ekranları

Seyahat Acenteleri.

Duyurmak istenilen tur, yurtdışı eğitim, seminer vb. aktiviteleri, müşteriyi cezbeden kaliteli görüntü, ses ve video ile duyurabilir, anında geri dönüş alabilirsiniz

İletişim Merkezleri

Ürünlerin teknik özelliklerinin ve etkileyici yönlerinin daha iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla video ve görsellerin kullanımına olanak verir. Operatörlerin güncel kampanyalarını duyurmaları için kullanılmaktadır.

Kuaför & Güzellik Salonları

Kuaför ve güzellik salonlarına konulan küçük ekranlarda bakım ürünlerinin kampanya ve promosyonlarını hedef kitleye duyurmak amaçlı kullanılmaktadır. Canlı ve etkileyici görüntüler sayesinde müşteri satın almaya o anda karar verecek böylece sıcak satış gerçekleşecektir.

Organizasyon Firmaları

Referanslarını hedef kitleye canlı olarak gösterme imkanı sağlar. Müşteri digital signage ile hareketli bir kataloğa bakar gibi firmanın yaptığı etkinlik, organizasyon, toplantı ve seminerleri görebilir. Masa düzeni ve süsleme gibi detayları görseller üzerinde yanılgıya fırsat vermeden seçerek karar sürecini hızlandırabilir.

Digital Signage'ın Faydaları

Düşük Maliyet

İlk harcama baskılı işlere oranla çok gibi görünse de zamana yayıldığında baskı ücretinden çok daha uygun fiyata gelen Digital Signage aynı zamanda renkli, sesli video animasyonlarıyla daha etkili bir sistemdir.

Buna ek olarak verilen teknik destek ve garanti ile ürünün kullanım ömrü uzamaktadır.

İnternet Bağlantısı

Dijital montitörler twitter, facebook, döviz kurları, hava durumu gibi haber akışlarının yayınını gerçek zamanlı olarak yayınlayabilir. Bloglar, tv kanalları, Youtube, Vimeo gibi siteler yayına dahil edilebilir. Örneğin; bir doktorun muayenehanesinde digital signage bir yandan genel sağlık haberleri yayınlarken diğer yandan gerçek zamanlı haberler RSS ve hava durumu güncellemelerini de yayınlayabilmektedir.

Dikkat Çekicilik

Digital Signage televizyon, baskı ve radyo reklamlari gibi geleneksel reklam yöntemlerini tek bir potada birleştiren; daha dikkat çekici bir reklam yöntemidir.

Canlı renkler ile birlikte yüksek çözünürlüklü görüntülerin yanısıra eklenebilir haber akışları ve videolar ile reklamverenin müşteri ile doğrudan bağlantı kurmasını sağlar.

Touch Screen - Dokunmatik Ekranlar

Planlanabilir Yayın

Digital Signage sayesinde reklam-tanıtım ve duyurularınızı önceden planlayarak saatlik, günlük veya haftalık çizelgeler oluşturabilir, doğru zamanda doğru yayının yapılmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin; cafenizde sabah saatlerinde poğaça, börek, öğle saatlerinde salata, sandviç; akşam saatlerinde ise et yemeklerinin tanıtımları ağırlıklı olarak yapılabilir.

Kolay Güncellenebilen içerik

Digital Signage'ın en önemli avantajlarından birisi de kullanımı kolay bir arayüz sayesinde dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerden anlık olarak içerik güncelleme/ekleme imkanı sunmasıdır. Örneğin bir restaurant veya fastfood; günün istediği saatinde istediği içeriği dijital monitöre girebilir. O an satışını yapmak istediği ürünü ön plana çıkarabilir.

Tek Merkezden Yönetim

Digital Signage farklı lokasyonlardaki ekranlarınızı tek bir merkezden yönetmenize olanak verir. Böylece tüm şubelerinizdeki yayınları senkronize edebilir, yayın bütünlüğü sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz ekranlarınızı bulundukları lokasyonların sosyo-ekonomik profillerine göre gruplayabilir, her grup için farklı bir strateji ile yayın akışı oluşturabilirsiniz.

Dijital Bilgi Ekranları - Tek merkezden şube yönetimi

Satın Alma Kararında Etkili

Çoğu satın alma kararı satış esnasında verilmektedir; bu sebepten ötürü digital signage'ın kullandığı yüksek çözünürlüklü (HD) imajlar ve videolar satın alma kararında etkili olmakta ve müşteriler kar marjı yüksek olan ürün veya hizmetlere yönlendirilebilmektedir.

Etkili Sunumlar

Örneğin bir mimari şirketiniz var ise; bitirmiş olduğunuz veya devam eden projelerinizi dijital monitörde etkili görsellerle müşterilerinize ulaşma imkanı bulabilirsiniz.

Katma Değer

İşletmenizin yenilikçi ve estetik görünümüne katkı sağlar; daha etkili markalaşma için fırsatları arttırır. İşletmenizin imajını güçlendirerek; çağdaş ve dinamik imaj algısını arttırır.

Açık Hava Dijital Tabelaları