Logo Tasarım

Sizin fikirleriniz doğrultusunda oluşturacağımız logonuzla sektörünüzde bir adım öne geçin ve müşterinizi etkleyin. 

LOGO NEDİR ? 

Logo bir grafik işareti, amblem ya da sembol olarak tanımlanır. Logolar ticari işletmeler, organizasyonlar veya bireyleri tanıtmak da kullanılır. Genel tanıtımları desteklemek için de iyi bir opsiyondur. 

Logolar firmaları, markaları, organizasyonları ya da kurumsal kimlikleri temsil ederler.Ayrıca logo organizasyon içeren bir görüntüdür, bu özelliğiyle görüldüğü anda zihinde bir şeyler canlanmasını amaçlar. Bir logo firma ya da organizasyon isminin adından, adnının baş harflerinden sektörüyle ilgili görsel içerik ve yazılardan oluşabileceği gibi sadece grafikten de oluşabilir. Müşterilerin logoyu tanıması,hatırlaması firma veya organizasyon için çok önemlidir bu yüzden sık sık değiştirilmesi zararlıdır.

LOGO NASIL OLMALIDIR ?

Günümüzde birçok şirket,marka,ajans ve diğer kurumlar işaret, ikon ya da işaretin kombinasyonunu logo gibi kullanıyor. Sonuç olarak sadece bir kaçı isimsiz olarak tanınabiliyor. Logonun efektif olabilmesi için öncelikle bir fikir içermelidir, fikir işaret şirket ismi harfler veya grafikler üzerinden vurgulanır. Bunların üzerine ise harfler, renkler ve ek grafik elemanlarıyla eşsiz bir tasarım uygulanmalıdır. Tasarımın eşsiz olması tabiki çok önemlidir, tahmin edersiniz ki piyasadakine benzer bir logo çok fazla dikkat çekmeyeceği gibi insanlara daha itici gelebilir.

Logoda semboller ve işaretler kadar yazılan bir isimde etkili olabilir ancak bunun için etkileyici bir alfabe ve yazı stili kullanılmalıdır. Ayrıca alfabe kullanıyorsanız evrensel özelliklerine de dikkat etmelisiniz. Örneğin arap alfabesiyle yazılmış bir isim Avrupa pazarında etkili olmamaz. Buna karşılık grafiksel bir logo çok daha etkili olabilir.                   

Biz MedyaMod olarak kaliteli ve yaratıcı tasarım ekibimizle logo çalışmaları yapmaktayız. Uzman ekibimiz kurumunuzun fikirlerini, kalitesini ve rengini yansıtacak müşterilerinizin ilgisini çekecek bir logo tasarımı için sizi bekliyorlar.

Kurumsal Kimlik