Web Tasarım deyince ilk akla gelen web sitesinde gördüğümüz arayüz’ün tasarlanmasıdır. Sanıldığının aksine “Web Tasarım” daha sitenin planlamasından, site bittikten sonraki güncellemelerine kadar olan geniş ve uzun bir süreci kapsar.
Web Yazılım, web sayfamızda olacak tüm hareketleri kontrol edebileceğimiz, sitemizin kalbinin yani olmazsa olmazının yapım sürecidir.
Kişiye, isteğe özel, kontrol panelli yazılımlar.

 

Web Tasarım ve Yazılım Adımları;

  • Öncelikle Medyamod olarak web sitesini yapacağımız firmayı detaylıca inceliyerek alanında gözden kaçırmış olabileceği iş fırsatları ve potansiyel müşterilerin dikkatlerini toplayacağımız bir alan oluşturmak için yeterli araştırmayı yapılır.
  • Hosting, sitenizin içeriklerinin barınacağı (resimler, videolar, makaleler vs.) erişilebilir sunucu alanını ve size uygun olacak domaini yani, alan adınızı alınır.
  • Sonraki adım olarak kullanılacak renkler, site haritası ve genel tasarım belirlenir. Kod yapısı ve kullanım rahatlığı için yazılım geliştirme aşamalarına geçilir.
  • İçerik aşamasına geçildiğinde belirlediğiniz verileri tarafımızca sitenize uyguluyoruz. Bu aşamada, içerik belirlerken iyi bir araştırma yapılmalı ve rakiplerin önüne geçecek özgün ve etkileyici içerikler eklenmelidir.
  • Sitenin, tasarım ve yazılım aşamaları bittikten sonra sitenin test aşamasına gelinir. Bu aşamada sitedeki eksikler,yanlışlıklar ve fazlalar gözlemlenerek düzenlenir.
  • Test aşamasından doğrulanmış biçimde çıkan site, yayınlanmak için hazır hale getirilir.
Özgün içerik ve tasarımlar.